Druhy škrečkov
Škrečok roborovský (roborovského)
Škrečok džungarský
Škrečok Zlatý (Sýrsky)
Škrečok Campbellov
Škrečok Čínsky
Škrečok medvedí
Škrečok poľný
Škrečok roborovský
(Roborovského/ Škrečok trpasličí)
Lat. Phodupus roborowskii

Škrečok roborovský je najrýchlejší škrečok planéty. Nie je vhodný pre malé deti a tých, ktorí nemajú rýchle reflexy, pretože rýchlo utečie. Je čistotný a menší, ako ostatné druhy škrečkov (5-6 cm). Tomuto druhu stačí aj menšia klietka (akvárium), ale potrebuje tiež dostatok pohybu. Radi žijú v skupinách, a tak odporúčame mať minimálne dvoch alebo viac škrečkov (cítia sa bezpečnejšie). Ak nechcete, aby došlo ku konfliktom, môžete im kúpiť dve kolieska. Miska a napájačka im stačí jedna.
Škrečok džungarský

Škrečky džungarské sú menej spoločenské. Ale nič sa nestane, ak dáte dvoch škrečkov rovnakého pohlavia spolu. Jediné čo by sa stalo, keby ste dali škrečkov odlišného pohlavia spolu je, že by ste mali malé mláďatá škrečkov džungarských. Potrebujú všetko to, čo je potrebné pre všetky druhy škrečkov. Čiže priemernú klietku, misku, napájačku, domček, piliny, rôzne rúrky, atď.
Škrečok Zlatý
ľudovo škrečok Sýrsky
Lat. Mesocricetus Auratus

Škrečky zlaté sú samotárske zvieratá tak, ak nechcete, aby došlo ku konfliktom ich nechovajte spolu. Samičky sú agresívnejšie ako samčekovia, pretože sa v prírode starajú o mláďatá samy. Samčekovia sú prítulnejší ako samičky. Stačí im priemerná klietka ich veľkosti, koliesko, rúrky, napájatko, miska, domček ( úkryt ), sádra na ohrýzanie ( proti prerastaniu zúbkov),...
Škrečok Campbellov

Škrečok Campbellov je tak isto ako Škrečok roborovský a Škrečok medvedí spoločenské zviera. Je nenáročný na chov, teda, ak sa nerátajú prísne dodržované diéty, ktoré tento druh škrečka musí dodržiavať celý svoj život. Podobá sa na škrečka džungarského. Je veľmi náchylný na cukrovku. Tak ovocie vôbec nemôže mať na svojom jedálničku. :(
Škrečok Čínsky

Škrečok Čínsky je ako aj ostatné škrečky nočné zviera. Je menej známy, ale v chove je nenáročný. Patrí medzi rýchlejšie druhy škrečkov, a preto ho neodporúčame pre začiatočníkov, ľudí s pomalými reflexami a menšie deti. Má o kúsok dlhší chvost, ako ostatné druhy škrečkov a niekedy môže vyzerať, ako keby bol odrezaný.
Škrečok medvedí

Škrečok medvedí môže byť krátkosrstý, ale aj dlhosrstý. Voči svojím spolubývajúcim je mierumilovný. Je taktiež ako iné druhy škrečkov na chov nenáročný. Sú veľmi spokojní, keď majú kamaráta, tak isto, ako škrečky Roborovské sa spolu cítia bezpečne. Ak sa jeho 3 cm dlhý kožúšok priveľmi zašpiní, nejde dolu ani vodou, tak mu zašpinenú časť srsti opatrne ostrihajte. Ale tak, aby ste mu neublížili. Nebojte sa, srsť mu dorastie. :)
Škrečok poľný

Škrečok poľný žije v nore, ktorá má pospájané podzemné chodby. Niektoré z nich končia na povrchu. Nora má obytnú časť a podzemný sklad na ukladanie zásob. Počas zimy spí zimným spánkom. Každých 6 dní však vstane, aby sa nasýtil.